| oblivion96 a întrebat:

Salutare.Am blog pe platforma de Wordpress. Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca temele free nu sunt asa de inspirate.
Se pot adauga teme in mod free? Am vazut destule site-uri ce detin asa teme pentru wordpress, insa cum le poti instala?

2 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Cel mai simplu e să intri in Admin la secțiunea "Adaugă Temă" și să apeși pe "Încarcă Temă" (site-ul-tau.com/wp-admin/theme-install.php? upload).
Acolo încarci fișierul zip pe care l-ai luat de pe site-ul cu teme.

Dacă nu funcționează sau vrei să faci manual, dezarhivezi și încarci folderul prin FTP la /wp-content/themes/.

În ambele cazuri, ar trebui să îți apară noua temă în Admin

| oblivion96 explică:

Am instalat wordpress, am incercat sa-l dezarhivez, dar nu reusewc din paate...