| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am cumparat de curand o boxa portabila bluetooth pe langa transferul de date bluetooth mai are si radio si card SD, insa nu stiu cum sa ascult radio la ea. Dau pe functia de schimbare MODE, ajung la radio si porneste dau sa caut manual dar nu gasesc nicicum un post de radio. Am stat vreo ora tot am dat dar nu gaseste. Exista vreo combinatie de butoane care cauta automat posturile de radio? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De obicei trebuie sa apesi pe butonul de cautare mai lung. Ideea este ca daca stai la bloc este putin probabil sa prinzi ceva depinzand si de distanta de releu.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Butoanele de cautare stanga sau dreapta daca tin apasat pe unu din ele se schimba volumul pentru ca sunt butoane cu dublu folos... sad de ce au mai pus radio daca nu il poti folosi...

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru reclama. Mai repede se cumpara o boxa cu radio decat una simpla.

3 răspunsuri:
| StefanMiller a răspuns:

Salut! Pentru a asculta radio la o mini boxa portabila, trebuie conectate castile. Dupa aceea apesi pe M sau radio dupa care tii apasat butonul play pauza pentru cautatre automata. Cand ai gasit postul favorit apesi iar butonul play pauza. Succes. big grin