| Guest10 a întrebat:

Salutare. Am găsit un laptop foarte fain pe PC Garage. Prețul e același cu prețul de pe eMag, diferența e că pe eMag nu e specificat daca are sau nu tastatura iluminata și senzor de amprenta, deși în imagini se vede senzorul.
Laptop ASUS VivoBook 17 M712DA, 12GB RAM e laptopul.
1) Ce sa cred? Are sau nu tastatura iluminata și senzor de amprenta?

2) PC Garage e de încredere? Sunt produse noi acolo? Care-i treaba cu acel site?

Mersi

Răspuns Câştigător
| Anoniq a răspuns:

Practic PC garage cu eMag este același lucru doar că Pe PC garage sunt mai bine bine evidențiate anumite categorii, dar produsele sunt aceleași, și da, PC garage e de încredere

| Guest10 explică (pentru Anoniq):

Mersi mult. Încă o întrebare pe PC Garage zice că are tastatura iluminata și senzor de amprenta, iar pe eMag nu e specificat. Are sau nu are tehnologiile astea?

| Anoniq a răspuns (pentru Guest10):

Dacă pe PC garage spune că are, comandă de pe PC garage pentru a fi sigur

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

PCgarage a fost cel putin 10 clase peste eMag și oricare alt magazin online de produse electronice.
De când a fost cumpărat de către eMag (încă o dovada ca nu e orice site fantomă, nu s-ar fi deranjat sa ii cumpere dacă nu le-ar fi facut concurenta serioasa... Emag și-a permis sa ii cumpere, datorita faptului ca are o cifra de afaceri mai mare, activând și pe aria de produse electrocasnice, construcții, amenajări, etc), a mai scazut paleta de produse (pe EMag gasesti 20-25 de monitoare de un anumit fel, pe PcGarage doar 10), însă în rest nu s-a schimbat nimic.
Sunt foarte serioși, si stau foarte bine la capitolul Garanții sau Asistenta Clienți. Scrie-le un mesaj cu întrebarea, și o sa te convingi. Căsuța de ajutor se afla in partea dreapta jos, dar mi se pare ca trebuie sa fii logat cu un cont, pentru acest lucru.

| laSoledad a răspuns:

Da, pc garage e de incredere si afiseaza mai multe detalii despre electronice de obicei. Le ppoti da chiar si un mesaj sa-i intrebi inainte sa cumperi, te vor ajuta.

| Guest10 explică (pentru laSoledad):

Raspund repede la întrebări, de obicei? Chiar e o necesitate urgenta laptopul... Inițial am zis că aștept Black Friday, dar situația mă constrânge sa nu o fac