| bogleaiulian a întrebat:

Am instalat pe un laptop HP windows 7 el avand preinstalat windows 8.1, instalarea efectandu-se cu succes, dar problema e ca acum numai imi citeste nici unul din porturile USB si nici mouse-ul nici nimic, cand bag mouse-ul in laptop el se aprinde dar nu functioneaza cursorul, care ar fi rezolvarea? Tin sa precizez ca am instalat driverele USB. Multumesc! !

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Laptopurile (mai ales) care vin cu un windows ar trebui instalate cu acel windows sau ceva mai nou, altfel, SUNT PROBLEME, chiar daca un windows mai vechi a terminat de instalat (am pus win xp pe un laptop cu vista si nu mai facea shutdown)
solutii... 1. cauti pe google "windows 7" si modelul tau de laptop, poate, poate gasesti o reolvare
2. renunti la fascinatia bolnava pentru windows 7... windows 10 e mult mai bun, chiar daca are problemele lui

Succes

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash Palyer si incearca, apoi, cu programelul asta: https://www.driverscloud.com/en/start
Iti va gasi driverele necesare in My Drivers. Citeste si instructiunile de pe pagina. Daca nu le ai cu engleza incearca cu Google Translate.

| relian a răspuns:

Nu ai driverele instalate pentru USB desi tu spui ca le ai.Treb sa cauti driverele pentru wind ce l-ai instalt nu pentru ala ce l-ai avut inainte.Mousul daca il bagi ar fi trebuie sa functioneze oricum, poate n-ai facut tu ceva ok.Si de ce folosesti mous la laptop? Ai padu ala foloseste pe ala.In sf nu te pot ajuta daca nu am laptopu sa-l vad sal butonez eu.Nu am mai reparat calc cu wind de cativa ani, de cand am Apple si toti prietenii mei siau luat si ei Apple laughing cu aple uiti de reparatii, uiti ca ai avut laptop cu wind care iti manca zilele laughing