| silviutzu17 a întrebat:

Salutare. Am instalat Windows-ul de pe un CD si nu se actualizeaza la ultima versiune si nici la update nu gaseste. Ce ar trebui sa fac?

Funda happy

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Media Creation Tool.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce versiune de windows ai instalat.
Daca este Windows Vista, XP sau anterioare, atunci acele versiuni nu mai au suportul de la firma (Microsoft), deci nu mai au actualizari. Doar versiunile 7, 8, 8.1, si 10 mai au suport pentru update-uri.

Daca e o versiune Windows piratata, atunci sa nu te miri de nimic (nici de virusi, "la pachet"). tongue

| Bogdan70001 a răspuns:

Daca este piratat...

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca windowsul e pe cdul original nu vad ce problema ar putea fi daca l-ai facut tu poate nu l-ai facut bine incearca cu un stick si cu RUFUZ sau pover iso

| Nevroza a răspuns:

Pai cel mai bine este sa dezactivezi actualizarile si sa il lasi asa. Daca ai nevoie de securitate foloseste Avast Free Antivirus. Eu folosesc pe Windows Vista, desi mananca resurse rupe la viteza...

| flixbuster a răspuns (pentru Nevroza):

Dezactivezi actualizarile - gresit, ce te faci cu vulnerabilitati de file sharing, browser web sau mai nou meltdown si spectre? numai actualizarile te protejeaza de asa ceva

activezi licenta cu xyz - piraterie

daca ai nevoie de securitate foloseste avasat - vezi primul punct, un antivirus nu te protejeaza de atacuri pe vulnerabilitati software, recunoaste programe rau intentionate DOAR dupa semnatura

eu folosesc Windows Vista - gresit, este end of life si nu mai are suport

la un moment dat sper sa introduca si la calculatoare ca la masini, prin lege sa nu mai aiba voie oricine sa umble in el. va fi o lume mai sigura d.p.d.v IT...

| Raicadorel a răspuns:

Te pot ajuta prin team viewer, skype-ul meu : Raica Dorel *poza make money not friends*

| anamaia a răspuns:

Https://www.mocasoft.ro/......microsoft/
descarca windows 10 original si nu te doare capul