| lauh a întrebat:

Salutare...am intalnit o problema la un laptop Acer nou. nu mai porneste windowsul, deci se aprinde, apare emblema Acer, start windows normaly, loading windows dupa care bluescreen pentru o fractiune de secunda si se restarteaza.(nu pot intra nici in safe mode) ma duce tot la startup error. windowsul este bun sigur pentru ca il folosesc pe mai multe pc de ceva timp. am reinstalat windowsul totusi si din nou problema. eu as crede ca e dus ceva din el ...are idee cineva?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce cod scrie în acel blue screen.Problema poate fii hardware sau cel mai probabvil software, și anume Windows nefuncțional.Cheia e în acel blule screen și anume la acel cod hexa ce ți-l dă. Succes

| laptopnews a răspuns:

A venit cu Windows-ul preinstalat sau a fost instalat ulterior?

| lauh explică (pentru laptopnews):

Am rezolvat...l"am dus in garantie, problema era din el

| laptopnews a răspuns (pentru lauh):

Foarte bine! Cand mai ai nevoie de ajutor, nu ezita sa ne intrebi! Succes!

| darkhell217 a răspuns:

Va trebui schimbat windowsul, salveaza-ti ce ai nevoie si reinstaleaza-l

| diverse a răspuns:

Trebuie sa apesi F2 cand il pornesti si intri la obtiuni de acolo e problema

| lauh explică:

Bluescreen-ul apare ff putin nu pot vedea codul de eroare...si nici xp nu bag pentru ca este un i5...deci nu poate fi vorba de ceva piesa defecta?

| lauh explică:

Mentionez ca e vorba de un windows 7ultimate x64bit...care il mai folosesc pe un desktop amd fx6300 si pe un i3... functionand fara probleme.

| ººShakeªª a răspuns:

S-ar putea ca hard-disk-ul sa nu iti mai primeasca acea versiune a windows-ului incearca xp