| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salutare, am intampinat o problema la laptop, cu netul, mai precis wifi-ul. De cateva zile nu se mai conecteaza la wifi, ori se conecteaza cateva minute si apoi nu mai merge si nu prea-mi dau seama de ce, netul prin cablu merge. A mai intampinat cineva problema asta, sau stie cum se poate rezolva?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchizi reteaua si te reconectezi. Din laptop.

| Simpatic a răspuns:

Si eu ma gandesc ca problema ar putea sa fie de la router, sa fie prea vechi desi uzat cum s-ar zice, ca si ele imbatranesc si necesita schimbare.
Eu am schimbat de vreo 2 luni un router vechi de 10 ani, tot asa numai mergea, numai dadea net.
Am luat unul nou si acum totul merge brici.

| Lucian4 a răspuns:

Sa nu fie activat din greseala mod avion. Poate laptopul e vechi si driverul placii de retea trebuie actualizat

| dge18 a răspuns:

Posibil, să își piardă semnalul de la router. Laptopul nu are nimic dacă routerul este unul low cost (și să fie doar cu o antenă) de obicei astea fac fițe. Închide routerul de tot aștepți 5-10 secunde și după încearcă iar să vezi dacă merge. Routerele astea mai nașpa la un moment se încing ca naiba și numai merg cum trebuie și fac fițe.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru dge18):

Inainte mergea perfect, la telefon tot bine merge.

| salieri84 a răspuns:

Incearca sa resetezi routerul, sau daca e destul de vechi, recomandarea mea este sa-l schimbi cu unul nou.