| FoxyM a întrebat:

Am intrat pe un site să copiez conținutul și nu îmi dă voie.Am încercat și de pe telefon și de pe laptop. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in setari la Chrome si cauta JavaScript, pe care o opresti, iar asta ar trebui sa te lase sa copezi textul.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

L-am dezactivat si tot nu imi da voie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FoxyM):

Apasa ctrl-u si ia din sursa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Trimite-mi si mie link-ul spre site-ul ala.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

Cauta clubulbebelusilor.ro si copiază orice, mai ales continut lung.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

Ca sa vezi ce am gasit.Am dat la print si unde imi arata poza(gen pagina sitului) am apăsat si pot copia textul. Funny zic eu laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FoxyM):

Curiozitatea mamelor legata de sexul copilului asteptat este mare si saptamanile pana la dezvaluirea de la ecografie par a trece foarte greu. De aceea unele femei cauta "semne" care arata sexul fatului insa majoritatea sunt pure mituri, inventii fara baza reala, superstitii sau pur si simplu fabulatii.

Insa nu e nimic gresit sa ne distram si noi incercand sa aflam sexul copilului conform "intelepciunii populare", in definitiv daca suntem induse in eroare adevarul va iesi oricum la iveala morfologia fetala de prin a douazecea saptamana de sarcina. Sa vedem deci care sunt semnele referitoare la faptul ca esti insarcinata cu o fetita sau un baiat.

Se spune ca gravidele "stralucesc" in sarcina, daca nu primesti astfel de complimente s-ar putea sa ai fetita, conform intelepciunii populare. Se spune ca fetitele "trag frumusetea mamei" asa ca daca te uiti in oglinda si ea crapa sau macar se infioara de chipul tau obosit, tern, plin de pete, ai putea sa incepi sa zugravesti camera in roz.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FoxyM):

Da, vad ca si asta merge.
Eu am copiat ducandu-ma la sursa.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

Mi-ai dat 3 comentarii pana acum si nu le pot vedea.Si cu TPU asta...mai astept si le citesc dupa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FoxyM):

O sa apara.

| Catrice a răspuns (pentru FoxyM):

Nu demult am găsit un site de agricultura unde nu puteai copia nimic. Nu erau cine știe ce informații totuși laughing

| FoxyM explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Păi dau copy din link daca nu merge altcumva.Multumesc pentru timpul acordat.happy

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru FoxyM):

Cu placere!

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unele situri sunt protejate cu parole la copiere. Testează situl SRI sau Legiunea Străină sau FBI.

| FoxyM explică (pentru sadrian46):

Te cred, dar am intrat pe un site ce contine informatii pentru mame si copii.Deci nu cred ca ar fi ceva asa important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are clickul dreapta dezactivat. Descarca WinHTTrack pe laptop si urmeaza pasii pentru descarcat offline site-ul. La adresa site pui adresa site-ului si il va lua integral la tine in laptop si apoi vei putea copia continutul.

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Site-ul are un script care nu-ti da voie.
In unele situatii poti copia daca apesi tastele [ctrl] si [C] (adica copy) si textul e copiat in clipboard.
O alta modalitate este sa apesi tasta F12, apoi la find cauta fisierele cu extensia htmp sau. html si ai textul la dispozitie.