| Gregory a întrebat:

Am introdus in calculator un c. d. si acum nu mai pot sa-l scot? Am apasat pe buton, am dat eject de vreo cateva ori, dar nimic... Cum as putea sa-l fac odata sa iasa? Va multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Ar trebui sa introduci un ac sau acel accesoriu cu care a venit unitatea optica in locul unde iti arat eu in imaginea asta. http://www.imagehost.ro/pict/061241004acb10ac9f8d5.gif. Daca nici asa nu merge ar merge sa-l desfaci si apoi ai rezolvat problema.

9 răspunsuri:
| cheloo74 a răspuns:

Pai chiar trebuia sa mai intrebi daca este necesar restartul? E asa greu? Calculatoarele chiar au nevoie de restart din cand in cand.

| xibalba a răspuns:

Se introduce un ac unde a aratat si kratos. bafta

| Gregory explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturile acordate! L-am scos in sfarsit, doar ca cand apas pe buton nu se mai inchide suportul respectiv? Este posibil sa se fi stricat? Ar fi necesar un restart? Multumiri inca odata!

| Gregory explică:

Multam! Gata s-a rezolvat. Dupa ce am dat restart totul a revenit la normal. Nu am un PC si nu prea mi-a placut informatica la viata mea, de aceea nu sunt in domeniu cu anumite chestii...

Răspuns utilizator avertizat
| ali_8949 a răspuns:

Unitatea ta de citire a Cd_urilor, are o mica gaura pentru ac, sub usita.
Gaura respectiva e pentru deschidere manuala. Iei un ac si impingi in gaura si se va deschidehappy
fara frica ca nu strici nimica, e special facuta pentru aceasta problema. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gregory-nu s-a stricat, este doar...''ca cand'' din cand in cand. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbestei frumos si explica-i, de ce trebuie sa iasa cu vorba buna. spune-i despre intelegere si prietenie, si va merge.eu am incercat cu automatul de cafea. un coleg i-a vorbit frumos si i-a explicat ca daca nu-i da paharul plin nu mai vine la el la cafea.si l-a convins. iar eu i-am spus a doua zi; uite ce e; azi nu am bani la mine. te rog sa-mi dai o cafea si maine bag fise pentru doua. te rog. dar nu a mers.cred ca nu are incredere in mine.

| titusfresj a răspuns:

Scoti cd-rom sau cd-rw ce ai tu din unitate. Apoi are 3-4 suruburi pe care le desfaci. Iar apoi scoti cd-ul. Crede-ma asa am facut si eu. Orice ai face sa nu atinzi lentila ca poti strica unitatea de disc.