| PaulCCraciun a întrebat:

Am nevoie de un mic ajutor in alegerea unui TV. Daca imi puteti recomanda un TV bun, cam ce caut eu, obligatoriu FullHD, de preferat diagonala >=100cm,.mkv reader. Bugetul ar fi undeva pana in 2500 lei. Ce am gasit eu ar fi un Samsung 40EH5450, 40EH6030 sau un Philips 40PFL3107. EH5450-ul are si Smart, dar la banii lui (2299 lei) nu ma astept la cine stie ce performante, daca cineva a 'butonat' un astfel de TV, astept o opinie. Nu caut obligatoriu Smart sau 3D, doar ceva calitativ din punct de vedere video si audio. Recent am achizionat un Samsung 32D550, sunt foarte multumit de el, si as merge tot pe un Samsung daca se poate. Astept sfaturile voastre.

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Cele mai bune TV-uri sunt Samsung si LG, de fapt si restul sunt bune, dar depinde de la model la modelwinking

Daca vrei sa stii care se vede cel mai bine, du-te la Altex sau Flanco si trebuie sa fie expuse cateva televizoare, eu as alege unul cu cat mai multi hz si ecranul sa fie OLED sau LED, dar cel mai bine te duci si vezi cum se vede pe fiecare.