| naick13 a întrebat:

am o imprimanta Canon MX 495 care imi vine sa o arunc pe geamlaughing, I-am incarcat cartusul negru(la Kodak), am venit cu el acasa, si surprizaaaa, a scos 2-3 foi foarte slab, apoi deloc...Mentionez ca l-am pus in alcool timp de 4-5 ore, am resetat imprimanta, dar degeaba. Cartusul nu a stat gol pana sa il umplu. Ce pot sa imi mai fac? Help me!

2 răspunsuri:
| V3r0m0n a răspuns:

Inseamna ca sunt canalele blocate (a ramas cerneala uscata in imprimanta) si trebuie sa o duci la un service, unde folosesc o solutie de curatare si o unealta speciala. Nu e garantat ca or sa reuseasca, dar banii ii platesti! Eu iti recomand sa iei in calcul si vanzarea ei pentru piese, vezi https://www.chilipirim.ro/

| naick13 explică (pentru V3r0m0n):

Imprimanta are doar 5 luni... oare atat de proaste sa fie.