| Ioan489 a întrebat:

Am o imprimanta simpla Hp652 si am cumparat un nou tus de cerneala neagra compatibil intre hp350-335. Imprimanta nu recunoaste tusul si apare eroare cand incerc sa printez ceva. Tusul nu se potriveste din cauza versiunii si de aceea apare eroarea? Trebuie sa cumpar un tus pentru hp652, nu?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Hp 652 este codul de cartus, nu modelul imprimantei.
Uita-te pe imprimanta si acolo scrie seria din care face parte.
Daca cumperi cerneala cu care sa umpli cartusul, aceasta trebuie sa fie compatibila (adica potrivita unui cartus Hp 652). Asta pentru ca aceste cartuse lucreaza cu cerneluri cu proprietati diferite (vascozitate, temperatura de utilizare). Tu ai folosit o cerneala pentru alt model de cartus, de aceea pot aparea erori. Trebuie sa duci cartusul la un Copy-Center care incarca cartuse, pentru ca el sa fie spalat si umplut cu cerneala potrivita pentru el. Daca vrei sa umpli cartusul acasa, vei cumpara doar acea cerneala cu care lucreaza Hp 652.