| razvanadriann a întrebat:

Salutare!
Am o intrebare, adica. mai mult o nelamurire. Vreau sa stiu care dintre urmatoarele este mai bun.
Decid sa imi cumpar un nou telefon si as dori sa stiu care este mai rezistent, practic etc.
Nokia N9 sau iPhone 4?
Cel mai bun raspuns va primi o funda.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Miky69 a răspuns:

IPhone 4 ( S? ) fara nici un fel de comentarii. Dupa ce te joci putin pe el, te indragostesti instant.Nu o sa mai vrei sa pui mana pe altul! Mai ales daca iti iei 4S, o sa te distrezi cu Siri in ultimul hal happy

sa nu uitam ca e usor de utilizat
app store - ai o gama larga de aplicatii de care, poate ai nevoie...
Camera excelenta de 8mpx ( filmeaza 1080 ) si face vreo 3-4 poze pe sec
Ecranul " retina " - care da viata culoriilor e excelent. Nu sunt culori exagerate ca cele de la Samsung ( S2 / S3. " amoled " )!
- memorie de stocare buna! ( 16 - 32 - 64 GB! )

Despre Nokia ce am de zis : e sec si inutil.Cam atat.

10 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

O optiune echivalenta ar fi LG Optimus 3D
Pe langa iPhone si Nokia N9, Lg este super si face mult mai multe decat amndoua la un loc.nu uita si de Samsung galaxy s2

| razvanadriann explică:

Huh, toti m-ati ajutat din pacat doar unul va primi funda.
Multumesc! poate data viitoare pals.

| faramatania a răspuns:

Sunt cam la fel, diferenţă prea mare nu e.Care-ţi place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce Nokia.ce iphone? iti arat un telefon si mai ieftin si mai bun=)) si in primul rand mai rezistent, priveste:http://www.youtube.com/watch?v=jViSKlAeYYs

| REBEKAHs a răspuns:

IPhone-ul daca iti scapa odata pe joc aia e.Se face prafffff.E adevarat ca e mai frumos si mai sofisticat decat Nokia n9, dar e si mai usor defectabil.Deci Nokia n9 e mai bun.

| Miky69 a răspuns (pentru REBEKAHs):

Iarta-ma ca ma bag in discutie, dar vreau sa te contrazic!

Nu stiu care din cele 2 telefoane e mai " sofisticat " din moment ce iPhone a fost facut sa fie simplu, usor de utilizat ( chiar si de un copil de 3 ani! )

| 1004 a răspuns:

Cumparati Nokia N9. este mai rezistent si mult mai frumoshappy

| PopUpVintage a răspuns:

Nokia N9 poate parea un telefon excelent la prima vedere, dar nu in mai mult de 2 luni va incepe sa mearga foarte prost. Ecranul se va ingalbenii, camera de fotografiat nu va mai fi in stare sa faca poze etc. In plus spatele telefonului e facut din materiale chinezesti reciclate care nu prea tin. Acest telefon nu are un magazin de aplicatii, in concluzie cum il primesti asa il vei si avea pentru totdeauna.
In schimb iPhone-ul - te poate tine si 5 ani linistit fara sa se strice, e un telefon perfect. Are magazin de aplicatii si multe alte aplicatii interactive. Eu am un part-time job la un magazin care vinde telefoane si acestea sunt impresiile mele despre ele. Funda?

| razvanadriann explică (pentru PopUpVintage):

Eu chiar vreau sa iti dau funda. doar ca esti anonim. come back big grin

| razvanadriann explică (pentru PopUpVintage):

Problema e cand vine vorba de. crash. Eu la asta ma refeream, care e mai bun dar si mai rezistent. Pentru ca nu sunt eu o persoana care sa aiba exagerata grija de el.
Thanks