| 28cosmin a întrebat:

Salutare!
Am o întrebare dacă ați avea de ales ca să instalați sistemul de operare unei persoane și a ceea persoană ar avea un calculator/laptop bun să zicem cu 4GB Ram, Procesor Intel Pentium CPU 2, 16 Ghz (4CPus), ~2, 2Ghz, placă video Intel (R) HD Graphics cu o memoria totală de aproximativ 1792MB, iar a ceea persoană ar dori Windows 10, ce versiune ia-ți instala cea Pro, cea Home sau cea Education?

Cel mai bun răspuns va primi fundă! happy

Răspuns Câştigător
| gherv1 a răspuns:

Pro, are mult mai multe opțiuni + că e pro.E mult mai bună decât home care e fix aceeași treabă cu w8 iar educaționale e varză.ii lipsesc multe si are niste chestii cu touchscreen pentru școlile speciale.Pro e ori n-ai ce-i zice

| anonim_4396 a răspuns (pentru gherv1):

Ce sa faca cu varianta Pro?
Home e destul de ok, ca doar nu are un pc furat de la o multinationala.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel pentru care a cumpărat licență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel pentru care a cumparat licenta, cum a spus si mihai69.

| CarolAndrei a răspuns:

Deci, Windows 10 Pro este cea mai buna alege, alte versiuni (Home, Education) le lipsesc niste caracteristici de care s-ar putea folosi persoana respectiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CarolAndrei):

Aceeasi intrebare si tie:
Ce sa faca cu varianta Pro?
Home e destul de ok, ca doar nu are un pc furat de la o multinationala.