| xkiler007 a întrebat:

Salutare Am o intrebare!
Google Adsense Accepta situri cu continut Erotic?

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tu ai o problema de intelegere flacau? Ti-am spus de 3 ori sa citesti TOS-ul Adsense!

| CPAElites a răspuns:

Nu!
Cate vizite pe zi ai pe site?
Si pe ce tari ai trafic?

| xkiler007 explică (pentru CPAElites):

Am un domeniu deschis de o luna pe baza de games si am pina la 200 dar nu mai stiu cum sa ridic traficul m-am gandit daca mai deschid unul pe baza erotica poate mai bine asa mearga

| CPAElites a răspuns (pentru xkiler007):

Games?
Interesant....Lucrezi pe site-uri PPI? CPA?

| xkiler007 explică (pentru CPAElites):

Nu lucrez cu totul la altceva dar nu conteaza am vizite cele mai multe din america

| suntserios a răspuns (pentru xkiler007):

Nu prea te ai prins cum functioneaza treaba asta cu traficul, nu?

ai un domeniul deschis de o luna si vrei trafic asa peste noapte? Nu asa functioneaza treburile. Ti am mai zis la vreo 2 intrebari, ai nevoie de munca de SEO, multa multa multa munca de SEO si SEO de calitate. Dupa ce faci treaba asta, dupa cateva luni o sa inceapa si traficul sa urce

| xkiler007 explică (pentru suntserios):

Am atasat situl meu in wordpress si am luat cel mai popular seo il folosesc dar nu prea am vizite postari am ceva

| suntserios a răspuns (pentru xkiler007):

Seo onpage e doar o mica parte din ceea ce inseamna optimizarea pentru motoarele de cautare. SEO offpage e alta mancare de peste si ala necesita multa munca. Degeaba e optimizat continutul daca tu nu ai backlink uri pentru a ranka bine in google

| xkiler007 explică (pentru suntserios):

Adica lamureste mai detailat ce trebuie sa fac

| suntserios a răspuns (pentru xkiler007):

Pe scurt sa inveti ceea ce inseamna SEO.

Pe lung, SEO inseamna Search Engine Optimization si are doua mari componente.

Seo Onpage reprezinta regulile de optimizare care le faci asupra paginilor site ului si a continutului acestora. Adica continut original si scris corect, pagini care au titlu, tagurile de meta corecte, keyword uri corecte relevente continutului, link uri externe, structura organizata, sitemap samd. Gasesti toate optimizarile cand vei incepe sa analizezi si sa te documentezi in detaliu.

Optimizarea onpage face ca site ul tau sa poate fi corect citit si cat mai bine indexat de motorarele de cautare.

Cea de a doua parte de optimizare este cea offpage, care este mult mai complicata si mai de durata.

Sa presupunem ca optimizare onpage este corect facuta si site ul tau este indexat bine ci complet pe google... dar pentru keyword urile vizate de tine mai sunt si alte sute, mii sau poate sute de mii de alte domenii. Atunci domeniul tau trebuie sa aiba o autoritate mare si un rank cat mai mare in ochii google.

Rank ul il obtii prin backlink uri,. Backlink urile sunt acele site uri care fac referinta printr un link la site ul tau. Cu cat mai multe backlink uri de calitate (atentie aici conteaza foarte mult calitatea, baclink urile trebuie sa fie cat mai naturale, sa linkeze cu anchor uri corecte catre site ul tau) cu atat ai un rank mai mare.

Sa luam un exemplu... de ce un site care vinde laptopuri care a aparut luna trecuta nu va aparea niciodata in primele pagini ale google? Pentru ca nu se poate bate cu eMAG, altex, cel, domo care au sute de mii de backlink uri deja.

Cum obtii backlink urile, si ce fel de backlink uri asta e marea provocare.

Trebuie sa obtii backlink uri cat mai naturale, adica nu sa iti inscrii site ul aiurea prin directoare web sau sa ai link uri prin pagini spamate, sau chiar sa spamezi tu sau sa cumperi backlink uri. Teoria e usoara insa practica e dificila iar backlink urile nu apar peste noapte ci dupa luni intregi in care incerci sa le obtii.

Acum intelegi de ce nu ai trafic? Pentru ca peste noapte nu poti faci un site care sa aiba autoritate mare in cautarile pe google.

PS. Ai mereu si varianta sa cumperi publicitate chiar la google, dar asta nu iti promite un trafic constant ci doar spike uri de trrafic cat timp ai campaniile de publicitate active... si asta daca e atragator domeniul tau

| alexandrualind a răspuns:

Nu.