| Dey09 a întrebat:

Salutare, am o intrebare pentru cine foloseste sau a folosit receiver de la digi tv in Germania.
Sunt in Germania am receiver cu cartela este platit, am cumparat o atena noua cablu nou LNB nou si nu reucesc sa gasesc nici o frecventa nimic nici un canal. Precizez ca prima oara am montat antena cu un Lnb vechi am prins posturile unele cu o proasta calitate gen pro tv prima etc...restu mergeau, a doua zi deja erau criptate, intarziasera plata facturi am platit am montat lnb nou am prins canalele iar dar criptate, am sunat la cei de la digi m-au pus sa revin la setarile din fabrica sa caut canalele in fine nu a mers, ieri am prins Nivel 88 % si calitate 58 % am dat scanare si nu a gasit nici un program, am incercat sa mut atenta si nu mai prind nici un semnal nivel 40 % calitate 7 maxim 10 %.
Daca ma puteti ajuta cu ceva indrumari setari in receiver nu stiu.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Cauta pe cineva care stie sa alinieze antenele. Am lucrat in domeniu, iti pot spune doar ca antena nu este indreptata spre satelit. Daca ai rabdare, scoate televizorul pe acoperis si incearca manual. E si normal, sa indrepti antena spre aer si sa nu mearga. O zi buna.

| Dey09 explică:

Sa rezolvat, un telefon la cine trebuia si s-a rezolvat, era problema de la ei nu de la mine happy multumesc frumos

| Daniel34 a răspuns:

O astfel de problemă am avut şi eu.Doar ei te pot rezolva.Am avut problemă la antenă si încă odată o altă problemă la reciver.Tot ce-ţi pot spune este să suni la ei.Setările nu te pot ajuta cu nimic pentru că şi eu am schimbat la setări acolo si nimic. Funda!?