| Florin_9905 a întrebat:

Salutare...Am o mare bataie de cap cu un laptop fs amilo pro v2035.Sa incep cu inceputul,laptopul este descompletat nu are ram,baterie si radiatorul de la procesor,problema este ca vreau sa vad daca da un semn de viata ceva,sa stiu daca il pun in functiune.
-Am luat un incarcator de la un alt laptop care este de 20v 3,42A iar el cere 19v 3,42A are ceva,este posibil sa nu porneasca din cauza incarcatorului cu voltaj mai mare?
-Incerc sa il pornesc dar nu da nimic,niciun semn nimic,nici macar cooler-ul nu porneste ,nimic nimic credeti ca poate influenta lipsa ramului de nu da nici-un semn de viata?
-Poate porni fara baterie?
-Eu ma gandesc sa fie placa de baza arsa,se merita sa o schimb daca acceasca este problema?
-Dati-mi ceva sfaturi cum pot verifica daca placa de baza este arsa sau sa gasesc problema acestuia.(mentionez nu da nici-un semn de viata)
-Laptopul are sursa ca la pc,sau incarcatorul este sursa acestiua?(ma gandesc sa nu fie arsa,daca are)
Am lasat si doua poze orientativ.
Multumesc anticipat!
http://img707.imageshack.us/img707/1338/dscn0789a.jpg
http://img546.imageshack.us/img546/618/dscn0790g.jpg

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pune-i o placuta RAM si o sa vezi ca va porni. Laptopul merge si fara baterie, dar trebuie sa fie conectat la curent.

| laurentiu80 a răspuns:

Fara memoria RAM nu va porni! adauga-i o placuta, apoi conecteaza-l la priza si deschide-l. Dar sa nu stai prea mult pe el. maxim 2 minute, deoarece nu ai radiator pe procesor si se poate praji

| Mary012 a răspuns:

Pune-i ram si merge