| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare!
Am o mare problema.
Astăzi când am aprins laptopul am stat cam 5 minute și s-a închis pur și simplu. Nu mai reacționează. Nici becuri nici nimic. Care ar putea fi cauza și cat ar costa reparațiile? Precizez că e un Asus x550v; i5-6300hq, si placa video 950m 2gb, un cazul in care una din ele.e defectalaughing mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate costa trei lei - cablu de alimentare intrerupt

| CentyLox a răspuns:

S-ar putea sa fie alimentarea laptopului. Adica componenta care distribuie curent in placa de baza. Cel mai bine este sa te duci la un service autorizat si isi vor face ei treaba, habar nu am cat costa dar cred ca peste 200 de lei

| Stelian_Iancu_1974 a răspuns:

Placa video trebuie schimbata. Aceeasi problema am avut si eu cu ceva ani in urma. Reparata nu prezinta garantie, numai schimbata.

| Anomimul21 a răspuns:

Cred că e de la sursă, oricum nu e așa scumpă una dar cred că merge și reparată