| Sarcopt a întrebat:

Am o mașină de spălat care la 1200/1400 rpm trepidează cam tare, e ceva normal? E reglată cum trebuie, la boloboc. Mulțumesc aticipat!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu fuge de pe loc nu este problema. Daca te deranjeaza cumpara un covor antivibratii: http://bit.ly/2DFjXEV

| Sarcopt explică (pentru Salontanul):

Nu fuge, numai că trepidează foarte tare.

| gabicoo a răspuns:

Stai linistit.
La viteza asta e normal. Eu o folsesc pe a mea la 700-800 rotatii.
Mergi la magazin si cumpara suporti antivibratii din cauciuc. Se pun sub piciorusele masinii si nu mai ai probleme.
Succes.
happy

| Sarcopt explică (pentru gabicoo):

Am înțeles, mulțumesc frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N are niciun rost sa o tii pe 1200....incearca cu 800, ea e setata pe valoarea maxima.

| francut a răspuns:

Da, e normal. La viteza aia, chiar ar putea sa se si deplaseze putin. Pune-o pe un pres care nu aluneca. De preferat din cauciuc (este si izolator).

| Sarcopt explică:

M-am mai liniștit, vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

E normal, poti folosi centrifuga la 800 rotatii si nu o sa vibreze asa tare, nu o sa faca uzura asa mare in timp ca turatiile mari de 1200/1400, referitor la stors hainele vor fi cam la fel de stoarse.