| gandurisiopinii a întrebat:

Salutare!

Am o mică problemă. Am un blog pe wordpress.com. Acum ceva timp am cumpărat un domeniu de pe GoDaddy și vreau să-l folosesc pentru blog. Am parcurs toți pașii necesari, dar mă împiedic de aceeași problemă.

Iar acum vine întrebarea. În condițiile în care eu am cumpărat deja un domeniu de la GoDaddy, de ce cei de la Wordpress mă pun să-l plătesc atunci când încerc să-l pun pe blog?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca ai blog creat pe Wordpress.com trebuie neaparat sa actualizezi macar la planul Personal care costa 4$/lunar facturat anual.

"Îmi trebuie o altă gazdă web?
Nu. Toate siturile WordPress.com includ găzduirea nostră WordPress special croită pentru a asigura că situl tău rămâne disponibil și sigur în orice moment. Poți folosi chiar și propriul domeniu când actualizezi la planul Personal, Premium sau Business."

Tu nu il platesti pe el, pe domeniu, ci platesti pentru posibilitatea de a-l folosi.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe Wordpress ai ales să-ți faci un blog cu plata lunară a unei taxe?

| gandurisiopinii explică (pentru sierra1):

Nu... Tocmai ce am aflat că asta era problema. Oricum, mulțumesc pentru răspuns!

| sierra1 a răspuns (pentru gandurisiopinii):

Ok