| Criste_Denis_1999_LkNK a întrebat:

Am o mica problema cu laptopul. Ieri l-am scapat de pamant si era deschis. Mi s-a blocat imaginea si dupa ce l-am restartat imi dadea mesajul : Boot device not found/ Please install an operating system on your hard disk. L-am lasat asa si a doua zi dimineata mi s-a pornit iar dar nu a durat mai mult de 3 secunde si mi-a dat mesajul : Recovery/ Your pc needs to be repaired/ Error 0xc0000185. Acum orice i-as face imi da doar eroarea asta. Cred ca s-a deconectat hardul unde era windows-ul dar atunci cum ar fi putut sa imi mearga iar azi dimineata? Ce ar trebui sa fac cu el?

Răspuns Câştigător
| Tofan_Iulian_2001_nyiz a răspuns:

Ma gandesc ca n-ai alta solutie decat sa il desfaci si sa vezi ce are, daca l-ai trantit tare posibil sa-ti fi deranjat hardisk-ul si trebuie sa-l rebootezi, mai inceara sa reinstalezi windows-ul iar dupa scaneaza restul driverilor care le are pc-ul tau, daca nu functioneaza asa inseamna ca ai deranjat ceva la placa de baza. toate cele bune. Bafta.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a dus sectorul de boot (de pornire) de la HDD (SSD). Incearca sa reinstalezi Windowsul si daca nu merge trebuie schimbat HDD-ul Sau ce ai.

| danutzu96 a răspuns:

Daca are hdd cel mai probabil ai nenorocit actuatoarele si trebuie schimbat hdd-ul.