| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salutare,am o mica problema,tocmai ce am cumparat niste casti in ear Sony,iar cand le conectez la mufa din fata carcasei de la pc,se aude un fel de bazait,nu pot sa o conectez in spate deoarece cablul este foarte scurt, stiti cum pot rezolva bazauitul?

2 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Acel bazait inseamna ca unitatea nu trimite semnal in acel port jack. Vezi poate e scoasa mufa din placa de baza.

| Fr3shFuNNky a răspuns:

Alta varinta nu ai decat sa iti conectezi castile in spate, mufele din fata nu sunt specifice pentru asa ceva, dar depinde si de casti daca ai si microfon la ele le bagi numa in spate posibila problema de la casti nu fac bine contact