| IzacNiuton a întrebat:

Salutare, am o placa video foarte mica (64mb) si vreau sa-mi cumpar alta dar am o nelamurire, placa video pe care vreau sa o iau este ddr3 iar placa mea de baza este : Gigabyte ep43-ud3l, are ceva daca este ddr3? pentru ca am vazut ca la memoria ram trebuie sa fie ddr2.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu merita sa bagi bani in ce sistem ai tu, crede-ma.

| K0sti a răspuns:

Unde ai vazut tu ca trebuie sa fie DDR2? Ce treaba are una cu alta?

| halogen001 a răspuns:

Memoria din placa de baza e ddr2. Memoria din placa video poate fi de orice tip (ddr3, ddr5), totul e ca placa video sa se potriveasca in placa de baza, adica sa fie PCI Express.