| Cojocariu05 a întrebat:

Am o problema cu driverul pentru placa video. Deci, dupa instalare windowns, am incercat sa instalez driverele...au mers toate mai putin driver placa video,a mers instalat driverul dar dupa restart apare doar monitor negru,windosul porneste dar nu se vede nimic. Mentionez ca windosul a instalat acel VGA adaptor iar rezolutia maxima e 1024, nu pot viziona filme sa nu mai zic de vreun joc! Stie cineva vreun raspus concret? Multumesc happy FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a instalat windows-ul driver automat si nu merge cu ala atunci trebuie sa intri in safe mode stergi driverul din device manager dupa dai update driver si alegi pe ala de la placa video si dai restart, daca nu merge cu driver-ul de la placa video si merge cu ala din windows inseamna ca nu ai instalat driver-ul care trebuie

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si nu ti se pare normal ca Windows-ul sa instaleze acel driver? Daca nu-l instala, nu vedeai nimic! Instaleaza-ti driverul care trebuie, nu mai instalati drivere dupa ureche!

| Cojocariu05 explică (pentru K0sti):

De acord cu tine, normal ca windosul instaleaza un driver pentru video.
Eu am luat ultimul driver de pe site, se intaleaza si dupa restart am doar monitor negru, intru cu Safe mode sau intru cu last config si observ ca de fapt acel driver il vede in device manager dar nu face nimic, e ca si cum nu ar exista, chiar daca incerc sa reglez rezolutia urca maxim pana la 1024.

Daca dau update driver imi instaleaza de; a AMD dar placa e un fel de Intel standard...

| K0sti a răspuns (pentru Cojocariu05):

Ma nene, ce placa video ai?