| mafiaa a întrebat:

Salutare. Am o problema cu incarcatorul sau cu bateria de la tigarea electronica, cand o bag la incarcat, becul de la incarcator ramane verde, mentionez ca nu am obiceiul sa o sterg cand o bag la incarcat (prost obicei, stiu). Vreau sa imi spuneti daca e de la baterie sau de la incarcator sa nu cumpar degeaba alta baterie. Bateria o am de cam 6 luni, e de 1300mah si e luata dintr-un magazin smokemania.

Răspuns Câştigător
| knukels10 a răspuns:

Incearca sa stergi contactale de la incarcator si de la baterie. Daca nu functioneaza inseamna ca s-a bulit electronica din interior sau s-a dezlipit un fir de pe acolo. Ideal al ar fi sa mergi cu el daca este inca in garantie sau macar sa ii intrebi pe cei de acolo daca te pot ajuta. Daca nu reusesti asa incerca sa tragi de partea de sus, cea cu butonul si mufa si astfel sa o desfaci poate vezi vreun fir dezlipit si astfel sa o lipesti. Cam astea sunt solutiile. Daca nu merge nici una din ele o schimbi si iei alta.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se zice țigarea, ci țigara. nici atîta nu stii?

| mafiaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca se scrie cu litera mare dupa punct.

| mafiaa explică:

Am sters bine de tot si bateria si incarcatorul sa vad daca face la fel si nu s-a schimbat nimic.