| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Acer Aspire E1-571G. In urma cu ceva timp imi aparea ecran negru la intrarea in windows si nu mai puteam face nimic. Am citit undeva si am intrat in safe mode sa dezactivez placile video si apoi sa le fac update. Mentionez ca am 2 placi, una Intel hd graphics 4000 si alta NVIDIA GeForce 710M. Am observat ca atunci cand cea NVIDIA este pe disable, intra in windows dar laptopul se opreste singur regulat, ca si atunci cand are problema ca nu e curatat si se aduna praf. Banuiesc ca problema cu inchisul singur este ca nu am placa nVIDIA activata, dar dac-o activez apare iar ecranul negru. Ce pot face in acest caz? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu asta:
Ia un suport cu cooler pentru el.
Apoi intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!