| SupColors a întrebat:

Am o problema cu laptopul,nu pot sa ii dau shut down si nici Restart, Menționez ca butonul de power il recunoaște ca hibernare sau sleep si la setări spune ca e ca shut down.Sa reinstalez Windows?

Răspuns Câştigător
| SupColors explică:

Nu reinstalezi nimic. Daca ai dvd-ul cu windows, baga-l in unitate si dai repair.Nu restartezi.Il bagi si cand apare pe ecran optiunea de install si repair dai repair.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e un program cu diferite functii pentru intretinerea calculatorului.Acest program se numeste Advanced systemcare.Il downloadezi, cauti cod key-ul de activare pe internet si il activezi. La "trusa de unelte" ai optiunea de reparare a windows-ului.Cand instalezi acest program, il setezi in limba Romana.

| paco28 a răspuns:

Dai repair la windows! happy

| DonBass a răspuns:

Sincer sa fiu si eu am avut aceeasi problema...
Ai instalat driverul video dupa ce ai reinstalat windowsul?

| SupColors explică:

Va multumesc pentru raspunsuri dar am lasat laptopul pe baterie pana sa se descarce si am rezolvat tot.Va multumesc din nou!