| maryusmarius a întrebat:

Salutare, am o problema cu pc-ul si am pus o sursa mai vechi a functionat un pic si mirosea a ars. Dupa ce l-am repornit a 2 zi am verificat sursa, placa de baza, nu imi dau seama ce s-a putut strica, sursa inca porneste cu tot cu placa de baza, dar procesorul cu ventilator sau fara nu se incalzeste deloc, nu imi trimite deloc curent in monitor. Ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Decât să-l arzi cu totul, mai bine du-l la un depanator (după chestia asta cu virusul)

| PainTech a răspuns:

1. E posibil sa se fi ars ceva in circuitul de alimentare al procesorului.

2. Procesorul nu se pornește niciodată fără cooler deasupra.