| CAMIOANIEEE a întrebat:

Am o problemă cu telefonul Galaxy S Advance.S-ar putea să știți problema cu spațiul de stocare USB și cardul SD, Cardul meu are 8GB și spațiul de stocare USB de 4GB și am luat NFS Most Wanted 2012 și...cum jocul are 2GB îmi luă direct 2GB de pe spațiul de stocare USB, am luat și aplicații care mută DATA(fișierele jocurilor sau ale aplicațiilor)direct pe SD, problema e că spațiul de stocare USB mi-l detectează ca un card SD și la aplicațiile Link2SD,App2SD+ nu-mi detectează cardul de 8GB, decăt spațiul USB de 4GB,care, cum am mai spus, îl detectează ca un card SD.Decât aplicatia Clean Master mi-l detectează, dar îl împreunează cu spațiul USB și vine pe total 12GB. Întrebările sunt:1.Cum pot muta jocurile(de ex. Most Wanted 2012 de 2GB)pe cardul de 8GB? 2.Cum fac să-mi detecteze separat și cardul de 8GB? Dau un fundoi si un votuț.

3 răspunsuri:
| Ioscaa1 a răspuns:

Foarte simplu intri in SETARI-MANAGER DE APLICATII dai pe joc sau ce vrei sa muti si iti apare mai jos (mutare pe cartela sd) nu iti trebuie nici un program sa le muti

| CAMIOANIEEE explică (pentru Ioscaa1):

Da,dar....doar aplicatia se muta, nu si data-ul, am incercat si-mi zice ca aplicatia e mutata dar data-ul mi-l da pe spatiul de stocare USB, cum fac sa-l mut si p-ala pe card?

| Ioscaa1 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Asta nu stiu am incercat si eu dar n-am aflat cum