| mwkido555 a întrebat:

Salutare, am o problema cu un telefon android.Va explic pas cu pas ce am facut. Am rootat telefonul, am deblocat bootloader-ul apoi instalat un custom recovery, totul a mers bine, am schimbat cateva custom rom-uri, apoi, la unul dintre ele telefonul a pornit cu un ecran negru, am incercat sa intru in recovery, dar a fost inlocuit cu ceva in chineza, cu greu, am tradus, si nu mai exista optiune de restore, sau install. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Greseala asta am facut-o si eu, chiar de 2 ori. Singura varianta este reinstarea androidului, daca nu stii face asta du-te la un service.

| PrecizeEveR a răspuns:

Mda. trebuie sa il resoftezi cu odin.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Ce telefon trebuie sa pleci din dfu ai ajuns in softbrick