| anonim7011 a întrebat:

Salutare! Am o problema, incerc sa instalez pe un Windows 7, Windows 10 prin usb. Dupa ce îl fac să booteze de pe usb rămâne ecranul negru. Laptop ul este un HP probook.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai șters vechiul w7 și ai pus (mă rog, incercat) w10 peste?

| anonim7011 explică (pentru sierra1):

Cam așa ceva. A bootat înainte și aveam erori la partiții și am formatat toate partitiile și acum selectez usb boot și nu mai merge.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ai boot mode UEFI disponibil alege-l pe ăla, apoi asigură-te că usb-ul e primul in ordinea de boot. Și lasă-l un minut doua când pornește, uneori durează mai mult sa demareze instalarea pe uefi.

| anonim7011 explică (pentru VoidEternal):

Îl pornesc și e ecranul negru și pâlpâie ceva in colt și atât

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim7011):

Da, e normal in unele cazuri sa ai o bara orizontala care pâlpâie sus în stânga. Lasă-l 2 minute. Mi-am bătut și eu capul cu vreo 3 pc-uri și trebuia doar să aștept.

Răspuns utilizator avertizat