| MiHaiTzAAA1997 a întrebat:

Salutare!
Am o problema. Intotdeauna cand pun un Windows 7 Bootable pe un stick si dupa ce dau Install Now si formatez partitia unde vreau sa instalez Windows tot apare "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition" si mereu trebuie sa revin la metoda cu cmd sa copii de pe stick tot pe partitia principala ca in video: https://www.youtube.com/watch?v=6FaDCq6z_U0 Cum as face sa nu mai am problema cu "Setup was unable..."?

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Dupa cum vad eu in video a facut partitia bootable sa instalat de pe partitie.
Nu stiu prin ce metoda faci tu stik-ul ala bootable, eu asa procedez si merge tot timpul:

1.Start>Cmd> Run as Administrator
2. Scrii disk part
3. List disk
4. select disk 1
5.clean
6.create partition primary
7.select partiton 1
8.active
9.format fs=fat32 quick
10 exit
apoi copi fisierele pe stik, daca observi e metoda asemanatoare cu ce a facut lala in video, asta pentru ca dupa cum ti-am spus, a facut partita butabila ceva de genu. Mie imi merge tot timpul, si crede-ma, am instalat windowsul la viata mea prin metoda asta

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabil e pe duca HDD-ul.

| MiHaiTzAAA1997 explică (pentru MskDesign):

Iti garantez ca nu e.

| DjNick112 a răspuns (pentru MiHaiTzAAA1997):

Incearca sa faci ceea ce am zis eu

| DjNick112 a răspuns:

Si formateaza tot hdd-ul si fa din nou partitiile, sa te asiguri ca nu e din cauza asta

| Claudiusniper a răspuns:

Ia un alt windows care are drivere integrate sata.