| Chitaila a întrebat:

Salutare!
Am o problema legata de "driverul video". Am un "nVidia GeForce4 MX 4000(Microsoft corporation)" si am vrut sa-i dau un update deaorece este c-am vechi si nu mai poate functiona ca acum 2-3 ani...
I-am dat update, prima oara am descarcat un driver dupa net, apoi am folosit DriverMax si am incercat si din control panel > system > hardware la "update driver"...nimic nu a mers, adica dupa ce instalez si repornesc sitemul este setat asa:
Rezolutie: 800 x 600
Calitate culoare: 4 bit, si nu merg schimbate...(pe rezolutie mai mare sau calitate mai mare)

Cum as putea sa repar aceasta problema? Funda!
PS: am Win XP, SP3
Placa video: nVidia GeForce4 MX 4000(Microsoft corporation), 64 MB si versiunea: 4.18.20.38.00

Răspuns Câştigător
| LeMike a răspuns:

Daca ai cd-ul cu driverul original de la placa video instaleaza-l pe ala
Daca nu descarca driverul de aici
http://www.nodevice.com/driver/GeForce4_MX_4000/get37184.html

| Chitaila explică (pentru LeMike):

Chiar e bun driverul asta, mersi. Dar problema era a mea, ca instalam driverul nou peste cel vechi laughing

| LeMike a răspuns (pentru Chitaila):

Cu placere.
Daca te-am ajutat da-mi si funda.winking