| Alecs1Assassinu a întrebat:

Salutare, am pornit calculatorul in dimineata asta si vad ca nu mai pot auzi nimic din casti, dar pe telefon merg castile. Ce a patit? Imi e frica, poate s-a stricat placa de sunet.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Placa de sunet se verifica cu boxele. Asa iti dai seama daca e o problema de pe placa sau cu mufa la care se conecteaza boxele/castile. Ar fi bine sa verifici si volumul audio din Windows.

| Iote a răspuns:

Fara casti, auzi ceva? Pe difuzorul pc-ului.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielPH a răspuns:

Daca auzi fara casti, ori ele sunt de vina, ori mufa. Chiar daca ti-o detecteaza sunt sanse sa fie defecta.
Daca auzi la difuzor si la casti nu, incearca cu altele, daca nici cu alea, mufa sau cum ai spus tu, placa de sunet.
Conecteaza castile la alt pc, laptop, mobil, vezi daca merg.

| cerooscuras a răspuns:

Daca le-ai conectat in partea din fata a pc-ului e o sansa mare sa se strice intrucat jack-urile sunt de proasta calitate (spun din propria experienta), incearca sa conectezi in partea din spate a pc-ului, daca asta nu merge fa un update la driverele de sunet sau reinstaleaza windows-ul, daca nici asta nu rezolva problema inseamna ca trebuie sa-ti cumperi o placa de sunet dedicata