| toatenumeledeutilizatorsuntluate a întrebat:

Salutare. Am primit un calculator mai vechi...destul de prost pe care vreau sa-l vand ca n am ce face cu el. Atuci cand bag cablul de alimentare in spate la sursa se aprinde imediat dar monitorul nu, toate coolerele functioneaza insa din cele 2 leduri numai cel rosu e aprins...sa fie ceva problema de la sursa sau de la placa de baza?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Calculatoarele astea de ~10 ani sint de donat, nu de vindut. De vindut ar merita ceva macar de 25 de ani, ca ai sanse sa fie pese de colectie. In alta ordine de idei, posibil sa ai o problema cu hardul. Daca deconectezi hardul porneste? In BIOS poti intra?

| toatenumeledeutilizatorsuntluate explică (pentru KodrutZ):

Nu are chiar 10 ani...cred ca vreo 5 sau 6... dar nu..nici in bios nu intra..nu se aprinde monitorul

| KodrutZ a răspuns (pentru toatenumeledeutilizatorsuntluate):

Atunci baga-l in service.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sa dea abni sa-l repare si apoi sa-l doneze? NOO.Mai bine la gubela cu el.Lol

| emilitalia a răspuns:

Posibil. Am mai scris si cu alte ocazii despre acele bip-uri pe care le emite calculatorul in cazul in care ceva nu este bine. In functie de numarul lor poti sa stii aproximativ (99%) cam ce are.