| Andrei_Bogdan_1984 a întrebat:

Salutare, am si eu 2000 de LEI si vreau sa-mi iau un PC pe piese, cu tot Procesor, Placa video sursa. dar fara monitor, tastatura, mouse. Vreau sa ies pana-n 2000 de RONI! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Buna Andrei, eu iti recomand urmatorul sistem
Noul i3 ivy bridge (20 % mai performant si consum redus), este peste phenom 965 cu 4 nuclee
placa de baza Asus,, buna de buget
4 gb ram sunt suficienti
hdd 500 gb rapid
placa video buna, si consum redus
sursa de calitate 400 w reali
carcasa cu 2 vent de 120 incapatoare
si un dvd -rw, de calitate si rapid
(1944 ron)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/566240/
Trebuie sa ai cablu de alimentare pentru sursa, aceasta vine fara, iar daca placa video vine fara adaptor dvi-vga, poti lua unul (15 ron), sau daca monitorul tau are si dvi, e ok

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca se gasesc toate astea la Dragoste si sex?

| gangnamstyle a răspuns:

Ia asculta GTX 660 10 bulioane (cea mai noua serie scoasa de nVIDIA) i core 3 de 2, 6 ghz 5 bulioane si 2 bulioane 8 gb ram 17 bulioane si cu 3 bulioane iti iei o placa de baza pe care se mearga astea sursa e buna si una de duzina

sau

GTX 430 3 bulioane i core 3 5 bulioane placa de baza de vreo 3 bulioane cu gddr 5 si ddr 3 8 gb ram 2 bulioane (4 gb ram 1bulion sau 70 lei ) si o sursa de vreo 2 buliane care consuma putin tu alegi

(eu il am pe primul si nu mam plans niciodata de frame-drops sau bed quality, fara SLI sau Vsync ori Phyx rau big grin