| Bot99 a întrebat:

Salutare, am si eu o boxa Akay X10, de vreun an, am primit-o de la cineva. Problema e ca pe manual scrie sa o las la încărcat pana ce ledul rosu nu mai clipeste (la incarcare trebuie sa clipească), dar faza e ca la mine cand bag încărcătorul in boxa si o las deschisa becul rosu clipeste, cand o bag în priza nu mai clipeste, dacă o închid se sting toate ledurile. Ce sa fac, o las deschisa și in priza vreo 2 ore? Sau are o problema. Odată am lăsat-o asa si s-a încărcat cat de cat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nicu991 a răspuns:

Vezi de cat scrie ca are bateria capacitate si incarcatorul, imparti capacitea bateriei la cati amperi scoate incarcatorul si-ti dă rezultat in cate ore ar trebui sa fie incarcata complet.

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Incarcarea bateriei se face in 8- 10 ore.
Poftim un extras din manualul utilizatorului: https://ibb.co/Pz12mjj
Poftim manualul utilizatorului integral: https://www.akai.com.ro/......MANUAL.pdf

| Bot99 explică (pentru nicu991):

Mulțumesc, eu am citit pe net și am înțeles ca trebuie lasata 2 ore la incarcat, si ea tine 7-8 ore încărcată, deci am gresit pana acum, o sa vad dacă mai face figuri daca o las o noapte

| nicu991 a răspuns (pentru Bot99):

Vezi de cat scrie ca are bateria capacitate si incarcatorul, imparti capacitea bateriei la cati amperi scoate incarcatorul si-ti dă rezultat in cate ore ar trebui sa fie incarcata complet.