| Dizomanul a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Acum o saptamana mi-am descarcat un program de dat update la drivere si deodata mi s-a stins pc-ul.Cand l-am aprins nu imi aparea nici bara de jos cu start-ul si nici un program iar dupa 5 secunde se bloca mouse-ul si se stingea.Problema cu deschisul pc-ului am rezolvat-o in Safe Mode dar cea cu mouse nu.Acum mouse-ul cand il deschid pana sa apara imaginea ca se incarca windows-ul (Am windows xp proffestional) iar apoi se stinge.L-am scos l-am bagat iar sta aprins insa nici de al naibi nu se misca.Am mouse:
Numebig grinigittex
Model:OM184
Wired Optical Mouse
Si mai vreau sa mentionez ca nu am primit nici un CD la mouse si inainte sa instalez acel program mergea tot insa tot era problema cu software mode.
Deci daca cineva stie raspunsul la ambele intrebari (cea cu mouse si cea cu Software Mode din cs si vreau sa mentionez ca am antivirus avast si windows update activat) va primi funda instant ce vad.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Degeaba ai tu Avast! Odata cu porcaria ai de program ti-ai luat si un virus! Driverele se iau de la producator, nu cu prostii de programe!

| Dizomanul explică (pentru K0sti):

Antivirusul este premium.Am CD original.

| Dizomanul explică (pentru Dizomanul):

Re:Test azi am incercat cu alt mouse (mouse Microsoft original, l-am schimbat ca avea mufa cam distrusa insa la fel ca la cel digittex si m-am gandit:
Eu am sters in ziua aia un program ceva de genu MouseWare si m-am gandit ca ar fi si de la mufele usb si mie ca le-am sters.
Apoi m-am uitat pe placa de baza langa mufele USB si scria Windows USB 2.0.Am incercat sa il descarc dar exact aceeasi problema ca prima oara eroarea aceea ca il am instalat dau da si restartul.
Daca puteti sa distribuiti acest link si altora poate cineva caruia i sa mai intamplat sa ma ajute si pe mine.
Si nu uitati de a 2-a intrebare:"Cum rezolv problema cu OpenGL-ul in CounterStrike 1.6? ".

Multumesc anticipat

| K0sti a răspuns (pentru Dizomanul):

Poate sa fie ultra-premium, tot porcarie este!

| LeMike a răspuns:

Cred ca singura solutie ar fi sa il reformatezi.

| 11dimi a răspuns:

Trebuie sa reformatezi hardiskul (GPArted live), sa instalezi un Windows si sa te folosesti de programul DriverBooster de la Iobit! Acest program nu este virusat, mie personal imi place si are si interfata in limba romana.

| Dizomanul explică (pentru 11dimi):

Se poate sa rezolv problema fara reinstalez windows?

| 11dimi a răspuns (pentru Dizomanul):

Ai ceva fisiere importante pe calculator?

| Dizomanul explică (pentru 11dimi):

Nu prea dar in orice caz nu prea vreau sa reformatez toate disk-urile(C, D, E).

| Dizomanul explică:

Nume Digitex ma scuzati de greseala nu am observat-o.