| Pleyboy98 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare am cumparat de curand un ssd Samsung 250 GB si vreau sa instalez windows 7 depe dvd writer extern am un laptop Asus si nu i merge writeru intern windowsu e original poate cineva sa ma ajute

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Exista semne de punctuatie, foloseste-le!

Cu ce sa te ajutam noi? Pune dvd-ul, daca zici ca-l ai si instaleaza! Ce faci cu ala intern, faci si cu ala extern! Nu e nicio diferenta!

| ShoboM a răspuns:

Salut, e mai complicat cum vrei tu pentru ca dvd-writer-ul extern e conectat prin usb la laptop si tu trebuie sa dai boot de pe usb cand pornesti laptopul.
Sfatul meu e sa iti faci un stick bootabil cu ce windows doresti si sa bootezi direct de pe stick.