| 28cosmin a întrebat:

Salutare.
Am și eu o întrebare ce are legătură cu serviciile de cloud. Ce servicii de cloud preferați dintre Microsoft OneDrive, Google Drive sau Google Foto (care este doar pentru stocarea de fișiere foto/video) referitor la Google Foto?

Mă refer mai mult la achiziționare unui plan de stocare în care pot stoca mai multe tipuri de fișiere nu doar foto/video precum este Google Foto, ținând cont că am și un laptop ce utilizează sistemul de operare Windows 10 PRO. Chestia este că aș vrea să mă m-ai bazez și pe stocarea în cloud!

Cel mai bun răspuns primit, și desigur care mi-a fost de folos, va primi fundă cu siguranță!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș alege oricând Google Drive. Ai gratuit 15GB, pe când la OneDrive ai doar 5. Dacă aș avea nevoie de mai mult spațiu m-aș folosi de ambele, adică 20GB gratis, sau aș mai adăuga si Dropbox, 2Gb gratis, deci 22 total, dar n-aș da bani să extind memoria la nicicare. Mai bine iau un stick usb dacă am nevoie neapărat