| WAYNEZ a întrebat:

Am și eu o întrebarebig grinacă am dezactivat o reclamă care apărea pe un site și vreau să o reactivez să apară, cum fac?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Înțeleg că ești utilizator al site-ului, nu creatorul lui. Și vrei să îți apară un conținut pe care ai optat la un moment dat să nu mai apară.

Cel mai probabil s-a salvat într-o variabilă cookie. Deci cauți cum ștergi cookies pentru un anume site în web browser-ul tău.

Sau deschizi pagina în incognito mode și ar trebui să vezi fără personalizări.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru unvecin):

Um... probabil(sigur) ca site-ul foloseste un provider de ad-uri. Ceea ce inseamna ca informatiile din acel cookie in care erau stocate detaliile despre publicitati is random, probabil au o selectie si alege de fiecare data dintr-e ele. Daca foloseste Google Ads, din cate stiu eu, iti recomanda publicitati in functie de activitatea ta de pe contul Google. Nu sunt familiar cu serviciul deci e posibil sa gresesc. Deci da sa deschida pagina in incognito probabil ar face mai rau, ar da publicitati si mai random laughing

1 răspuns: