| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare și doresc răspunsuri cât mai repede... Întrebarea mea este care dintre acești furnizori de emailuri sunt mai buni și care din ei îmi recomandați să folosesc și eu și este cel mai bun serviciu Gmail de la Google, Yahoo! Mail sau Hotmail de la Microsoft?

Voi alege răspunsul câștigător peste 2 sau 3 zile maxim 5.

Cel mai bum răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu folosesc Yahoo de foarte multi ani, insa evolutie si inovatie ZERO.
Mai am desigur contul de Google atasat serviciilor Play de pe telefon, pe care insa nu l-am folosit pentru primit/trimis mailuri.
Nu cunosc interfata pe PC, pe telefon pare simpla si foarte bine organizata.

Hotmail am folosit pentru scurta vreme, prin 2001/2002.
Nu m-a atras la vremea respectiva in mod deosebit.
Insa ce imi place la Microsoft e nu serviciul de mail, cat clientul (Outlook). Exista si serviciu (Outlook.com) insa noi folosim adrese cu domeniu propriu, al firmei.
(Folosesc Outlook zilnic la munca, e de departe cel mai bine organizat, contine cele mai multe functii, e 100% compatibil cu alte functii ale Windowsului, etc).

Acasa folosesc un al doilea cont al unui serviciu nemtesc. Cam 65-70% dintre nemti au cont pe web.de, restul sunt in mare parte fani Google.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu este niciun serviciu de mail care sa se apropie macar de gmail

| sierra1 a răspuns:

Cel mai BUM este: google apoi yahoo și apoi ceilalți

nu zic eu ci ăștia, deci ei vor PRIMII fundă
https://www.techradar.com/news/best-email-provider

| Dalmore a răspuns:

Gmail FTW.
Yahoo nici nu cred ca mai merge.

| NLS a răspuns (pentru Dalmore):

Merge, de ce sa nu mearga? Il folosesc aproape zilnic.
Doar serviciul de Messenger a fost oprit.

| Dalmore a răspuns (pentru NLS):

Mie nu mi-a mai mers din 2014 niciun ID. De asta am trecut la Gmail. Efectiv nu mi s-au mai conectat. Cu toate ca nu am schimbat nici parola, nici nimic.

| Doja a răspuns:

Yahoo este intr-o continua restructurare
Google iti citeste mailurile si le da mai departe
Hotmail la fel

Protonmail, daca vrei ceva gratuit, sau iti cumperi domeniu si ai serverul tau.

| 28cosmin a răspuns (pentru Doja):

Salut. Păi eu am două adrese de email și anume crucerurockstar@gmail.com sau cruceru@cosminit.ro care este domeniul și găzduire plătite. Acestea sunt cele două email-uri ale mele.

| Doja a răspuns (pentru 28cosmin):

Nu-ti mai pune adresele in public pentru ca nu stii cine le salveaza undeva si le foloseste mai tarziu.

Felicitari pentru cele 2 mailuri. Care e intrebarea? gmail.com nu-ti apartine, iar daca folosesti gmail ca serviciu de mail pentru domeniul tau te expui la problemele pe care le-am descris.

| Gaby212 a răspuns:

Toate fac acelasi lucru si arata similar. Gmail si YahooMail sunt parca trase la indigo, aceeasi treaba.

Totusi, avand in vedere stabilitatea serverelor si a companiei care le detine, as alege Gmail.

| SantalPorcocale a răspuns:

Gmail all the way

| varsanofie a răspuns:

Recomand google. ai google mail, google drive, google apps+++, simplu de folosit cât vine la pachet cu 15GB spațtiu happy success

| randomgui a răspuns:

Yahoo este ZERO nu primesti mail-urile cand trebuie astepti si 5 minute sau chiar nu le primesti deloc, eu acum folosesc outlook si imi place mai ales ca se potriveste si cu interfata din windows 10. Gmail este si el Ok Orange.es Orange.it web.de sunt *** mai este si yandex daca ai nevoie de unul rapid pe care NU ai nevoie sa il folosestin in viitor pentru ca nu ai nevoie de nr de telefon pentru a-l face

| anonymus4106 a răspuns:

Incearca ProtonMail.