| 28cosmin a întrebat:

Am și eu o întrebare și doresc un răspuns cât mai sigur... Care dintre spațiile de stocare online (cloud) îmi recomandați și mie dintre Google Drive, Microsoft OneDrive și sau DropBox? Acum aș alege dintre cele cu spațiu de stocare gratuit sau cu plată, voi ce îmi recomandați mie?
Câștigătorul îl voi alege peste 2 sau 3 zile maxim 5.

Cel mai bun răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| Necunoscutu92 a răspuns:

Google drive si Microsoft one drive sunt extrem de sigure si bune
Si recomand fara bani

5 răspunsuri:
| raz0000001 a răspuns:

Google Drive e super happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe toate. Google Drive ai 15 Gb gratuit. Eu am mai primit (gratuit) 4 Gb. Mai ai si la Microsoft 15 Gb. La Dropbox ai numai 2 Gb dar merita si se mai pot primi cadouri. Eu am la mai multe si am peste 100 de Gb. Am si la DIGI cu 5 lei pe luna 50 Gb. Mai am si la Canon (Irista) 15 Gb. Box 10 Gb. La Vodafone 5 Gb. Eu n-am dar este si la Orange ceva functie de abonament. Cred ca le-am si uitat pe unele dar le am pe o lista cu parole cu tot. Spatiul cu plata este bun dar daca uiti sa platesti risti.

| varsanofie a răspuns:

Salut!
Îți recomand Google Drive ai si mail 3 în 1 happy

| ziptrack a răspuns:

Orice ati alege, va recomand sa tineti cont de 1 singur lucru si anume ca datele uploadate pe aceste servere, inceteaza sa mai fie "private", indiferent de ce afirma Microsoft/Google/etc

Chiar si email-urile din cont-urile de Gmail/Yahoo/etc sunt citite de catre crowlerele lor.

| Doja a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. Daca vrei sa folosesti spatiu rar, poti folosi servicile de cloud de la amazon web services (AWS).

Daca vrei zi de zi, si sa transferi fisiere, Dropbox.

Google si Microsoft, sunt e evitat daca tii la securitatea datelor tale. De ex Google a blocat conturi acum ceva vreme pentru ca in anumite documente salvate a detectat texte incorecte politic.

https://www.thesun.co.uk/......onditions/