| djice99 a întrebat:

Am si eu o mica Intrebare, Daca de exe mi-a sters Blogul din cauza incalcari termenilor, pe care am avut domeniu.com mai pot folosi domeniu din nou sau? am facut un alt blog dar am importat postarile si thema blogului vechi si acum nu pot sa-l pun pe domeniu, am domeniu cumparat la godaddy si am sters DNS ZONE si tot imi spune ca e folosit la un alt blog sau site google?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, nu mai poți. Dacă ai încălcat termenii și condițiile de utilizare, se consideră ca o contravenție cibernetică. Dacă vei schimba conținutul blogului, iar apoi vei trimite spre re analizare conținutul blogului tău, totul va funcționa.Succes

| djice99 explică (pentru DeyCj):

Da dar nu mai am cum sa schimb continutul blogului ca nu mai am acces la blog cu adresa respectiva mi-am schimbat adresa am refacut un alt blog si am acelasi continut si tema dar nu ii pot repune domeniul respectiv am sters datele din contul godaddy si am uploadat din nou fisierul zone.txt si se pare ca nu mai lasa

| DeyCj a răspuns (pentru djice99):

Nici cu sub domeniul vechi nu mai ai acces?

| djice99 explică (pentru DeyCj):

Numai. cand ma loghez ma trimite la termeni si conditiile google, tocmai de aceea spun ca nu mai pot face nimic cu contul vechi este anulat in totalitate si nu mi se pare corect daca de exemplu vreau sa-mi schimb platforma de lucru sau sa-mi schimb domeniu pe alt subdomeniu nu inteleg de ce nu m-ar lasa ca vb aia am acces la domeniu manage si nu e corect din moment ce am platit zeci de euro pentru doar o juma de luna trebuie presupun sa existe o modalitate... Cred

| CPAElites a răspuns:

Ba! Faci redirect 301 tongue

| Radu284 a răspuns:

Normal ca mai poti folosi domeniul, dar nu la google.

| djice99 explică (pentru Radu284):

Sa inteleg ca daca imi schimb platforma automat mai imi pot folosi domeniu? ma refer ca pana acum am avut pe blogspot si presupun ca pe blogspot nu il mai pot folosi dar pe alta platforma pot?

| Radu284 a răspuns (pentru djice99):

Da, este domeniul tau, tu il controlezi. Poti pune DNSul unde vrei tu (ma rog, trebuie sa ai un server acolo unde vrei sa-l pui).

| djice99 explică (pentru Radu284):

Da se pare ca nu ma mai lasa sa utilizez domeniu pe platforma blogspot am mai incercat sa fac din nou toate demersurile dar din pacate fara reusita imi arata aceiasi problema "aceasta adresa este folosita de un blog sau un site google" asta e. cePlatforma imi recomandati?

| Radu284 a răspuns (pentru djice99):

Pai poti cumpara un cont de la o firma de hosting, si acolo sa folosesti ce platforma vrei tu. De exemplu Wordpress.