| Happciu a întrebat:

Salutare! Am si eu o nelamurire care tot imi da batai de cap. Zilele trecute mi-am bagat net de la o retea local.Pt a ma conecta le ei trebuie sa folosesc placa de retea a calculatorului ca si un router.
-Una din probleme ar fi fluctuarea foarte mare in timp ce descarc de la 1.3mb-900kb de la sec la sec. problema asta poate fi din cauza ca momentan nu folosesc un router si folosesc placa de retea a pc ca si router, care nici el nu este prea nou are 4-5 ani?
-O alta problema ar fi achizitionare unui router wireless (trebuie sa mai conectez inca un pc si un laptop si alta solutie nu am) pc as vrea sa il conectez pe lan cu cablu pe ceva mai stabil si viteza mai mare iar laptopul wireless, ce router mi-ati recomanda in bugetul de 130ron, pentru a-mi rezolva si prima problma cea cu stabilitatea. ceva la care m-am orientat eu http://www.emag.ro/routere_wireless/router...r-600--pDIR -600?
Multumesc anticipat persoanelor care vor citi intrebarea mea si imi vor lasa parerea lor in problemele mele!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Acest Router Wireless pe care l-ai ales este foarte bun si este si aceptabil la pret! Si in legatura cu netu tau de la o retea de Cartier nu se mai merita acum nu mai sunt de actualitate! Acuma a devenit astea mari RDS care a preluat totu si este foarte foarte bun netu de la ei.