| IIIDanTeIII a întrebat:

Salutare...am si eu o problema, am o placa de baza GA-H67MA-USB3-B3 si nu vrea sa acepte placa video AMD HD 6770 1gb. Am incercat si alta placa video, un Nividia 9400 1gb o accepta da semnal, dar este prea veche.Am incercat Amd pe un alt PC si merge, functioneaza.

3 răspunsuri:
| Davidcfranta a răspuns:

Sal, Vad ca placa ta de baza este un 1155 (am aceeasi socket) vreau sa stiu ce generatie ai la processor daca procesorul are un 3 este generatia a 3 ea daca are un 2 este a doua in fine daca ai pentium celeron sau altele Bun cred ca Nu este compatibila placa Finca poate placa ta suporta numai nVIDIA si nu radeon mai cauta pe forumurii si altele vei gasi asta a fost teoria mea.
Bafta happy

| CM7YRE a răspuns:

Incearca ambele sloturi si ultima varianta de bios, da-i un reset cmos; ar trebui sa functioneze.

| IIIDanTeIII explică (pentru Davidcfranta):

Pai procesorul este un I5 2400 3.1 ghz
din pacate nu mai am a2 a placa video Nvidia sa pot testa teoria