| Spike189 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema. Am un Toshiba Satellite A500 si nu stiu din ce motive in ultima perioada se supraincalzeste mai tare si mult mai des. Adica acum, imd ce intru intr-un joc, fie el performant, care sa solicite placa video mai mult sau mai putin, laptop-ul se inchide singur [asta dupa maxim 10 minute]. Vreau sa mentionez ca inainte ma jucam si cateva ore la el GtaIV si alte jocuri si nu avea nimica. Ce as putea sa ii fac? Am win7. Sa ii pun XP? Oare s-o fii infundat aerisirea cu praf?[desi nu prea imi vine sa cred, il am de un an], Sau am mai auzit niste chestii legat de Overclock. Ofer funda pentru raspuns serios si detaliat. multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai auzit tu de Overclock dar daca nu i-ai facut nu ai de ce sa te uiti in bios mai ales ca jocurile au functionat pe el si functioneaza!
intra in msconfig la startup, ia fiecare Item de acolo si verifica-l pe net (dai search in goole si iti zice ce este, intra si in task manager(ctrl-alt-del) si la processes, verifica ficare "image name" pe google, bagi numele extensia, ce scrie ca e trojan, virus, mallware, opresti procesul. chiar incerci sa il cauti sa il stergi definitiv din calc... daca antivirusul nu poate... Daca tu nu poti intra in safe mode (cand booteaza apesi f8, alegi safe mode) si il stergi atunci.
Vezi si programele care pornesc odata cu windows-ul
Verifica temperatura CPU cand esti in joc si fara joc

1 răspuns:
| cristy_9135 a răspuns:

Salut iti spun sincer asa pateam si eu trebuie sa duci leptopul la curatat si sa cumperi o masuta speciala pentru laptop are niste ventilatoare.eu l-am curatat singur.la al meu am acces usor la sistemul de racire.