| CLAUSOFART a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema cu casa de marcat. Nu pot sa mai scot bonuri fiscale. Dupa ce pornesc calculatorul si intru in programul de facturare imi apare intr-o caseta mesaju:CASH REGISTER 1 NOT READY!. Nu inteleg care sa fie problema. Casa de marcat e conectat la pc, am incercat si cu restart, am scos si bagat din nou cablurile. Va rog sa ma ajutati cu o sugestie daca va pricepeti. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

"Inseamna ca nu ai cumparat o licenta dupa fiscalizare si nr introdus in ecr server cind casa nu era fiscalizata nu mai este valabil acum dupa fiscalizare. Este nevoie de o licenta pe care o cumperi de la distribuitorul casei de marcat. Odata cu licenta ti se va specifica un numar unic pt casa ta de marcat."

2 răspunsuri:
| DtHiro a răspuns:

Ori e vreo setare gresita de configurare aparuta in urma vreunei caderi de tensiune, ori cablul este de vina, ori recent ati facut ceva modificari la casa de marcat sau la pc....recomand sa cititi manualul sau sa contactati firma de la care ati achizitionat casa de marcat

| SistemePOS a răspuns:

Buna ziua! Pentru suport si service case de marcat, ne puteti contacta la office@sistemepos.ro sau pe sistemepos.ro/contact.
O zi buna!