| Robert6569 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu instalarea unui windows pe laptop, la boot options acolo am Legacy suport care poate fi dezactivat si undeva mai jos am si UEFi. Cand fac stick bootabil ce sa aleg MBR sau GPT. In orice caz am făcut un stick cu Rufus am selectat MBr, toate bune si frumoase dau da instalez windowsul dar instalarea se oprește undeva la 70 la sută si o ia de la capăt, ma pune sa dau iar instal sa fac iar partiții, care ar fi problema de o ia mereu de la capăt si pe GPT tot la fel face?

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Mie imi merge numai pe legacy. La UEFI imi face ca la tine. Iar dintre MBR si GPT, trebuie sa fie MBR.

| marinaru777 a răspuns:

Este hddul defect trebuie inlocuit. Totusi incearca si alte versiuni de windows daca face la fel trebuie inlocuit.