| blackstone a întrebat:

Salutare,am si eu o problema cu semnalul HDMI...
De curand am schimbat placa video anterioara cu un NVidia GTX 650, motivul pentru care am schimbat placa video "Placa video Sapphire AMD Radeon HD 6770" este ca nu mai primeam semnal pe portul HDMI,am trimis in service si s-a confirmat ca placa nu trimitea semnal HDMI,am cumparat noua placa NVidia cu port mini HDMI,am cumparat si cablu mini HDMI-HDMI, iar cand am conectat placa la monitor (LG DM 2350D) surpriza "NO SIGNAL",monitorul are doua porturi HDMI am incercat ambele porturi,am incercat PC-ul pe TV si a mers pana a aparut logo-ul W8, iar monitorul l-am probat pe un receiver DOLCE HD si aparea cateva clipe doar "PLEASE WAITING FOR BOOT" iar apoi ecran negru fara mesajul "NO SIGNAL"... ma puteti ajuta va rog?
P.S: Pe PC am Windows 8

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa GTX650 nu are si un pot normal HDMI? Foloseste un cablu normal HDMI-HDMI.

| blackstone explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu are un port normal HDMI are unul mini HDMI, unul DVI si unul VGA.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackstone):

Incearca un cablu DVI-HDMI si vezi cum se comporta.